ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
ilość miejsc ograniczona
REJESTRACJA

Warsztaty

piątek, 09.11.2018, godzina 11.00-13.00

 

Sala 5/2 V piętro

 

Tematy:

 

  • Normy, standardy i wytyczne dla walidacji i testowania procesów w automatycznych myjniach endoskopowych
    Norms, standards & guidelines for process validation & testing in AER’s’
  • Norms, standards, guidelines & practical aspects for reprocessing of flexible endoscopes
    Normy, standardy, wytyczne i praktyczne aspekty reprocesowania endoskopów elastycznych

Warsztaty prowadzone w jęz. angielskim z polskim tłumaczeniem.

 

Wykładowca – Jadranka Brljak

 

Pani Jadranka Brljak jest współautorem obecnych wytycznych ESGENA dla Dezynfekcji w Endoskopii giętkiej, wytycznych ESGENA do obróbki duodenoskopów oraz wytycznych do procesów walidacyjnych. Również jest współautorem nowych wytycznych ESGENA, które zostaną opublikowane w listopadzie tego roku.

Do końca 2017 była główną pielęgniarką w Dziale Gastroenterologii i Hepatologii, przewodniczącą Stowarzyszenia Gastroenterologii i Endoskopii Pielęgniarki i Techników w Chorwacji, Przewodniczącą Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii i Endoskopii Pielęgniarki i Współpracowników (ESGENA) oraz zewnętrznego opiekuna dla uczniów szkół pielęgniarskich. Pracowała prawie 30 lat w dziedzinie gastroenterologii i endoskopii. W tym okresie starała się nauczyć jak najwięcej i nadal się uczy.

W grudniu 2017 przeszła na emeryturę, ale nadal dzieli się swoimi umiejętnościami z kolegami i w zamian  uczy się również od nich czegoś nowego. Jej praca nie opiera się wyłącznie na badaniu endoskopowym i gastroenterologii, ale obejmuje także umiejętności zarządzania, umiejętności społeczne i komunikacyjne, badania oraz udział w planowaniu i wdrażaniu procesów opieki zdrowotnej. To właśnie ten entuzjazm doprowadził do otwarcia centrum edukacyjnego dla pielęgniarek pod patronatem ESGENA. Poprzez ten wysiłek stara się przekazać wiedzę i umiejętności niezbędne do przyjęcia nowoczesnego podejścia do leczenia gastro-endoskopowego, a także nowoczesne podejście do planowania opieki zdrowotnej.

 

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.